Izolacja termiczna dachów pianką otwartokomórkową.

Znamy wiele sposobów i technologii służących do izolowania naszych wymarzonych czterech ścian. Tradycyjne izolacje termiczne to zwykle produkty, których skuteczność weryfikowana jest jedynie w laboratoryjnych salach w ściśle określonych warunkach, poddając je odpowiednim badaniom.

Izolacja akustyczna

Dzisiejsze budownictwo musi sprostać nie tylko normom energetycznym, lecz także wymogom dotyczącym izolacyjności akustycznej. SkutecznaIZOLACJA to pianka umożliwiająca wykonanie takiej izolacji z zachowaniem wysokich właściwości absorpcji dźwięku. System SkutecznejIZOLACJI wykonywany jest wyłącznie przez autoryzowanych wykonawców działających na terenie całej Polski. Jest to system, który z powodzeniem jest wykorzystywany przez liczne grono inwestorów. Gwarantuje doskonałą, bezpieczną oraz trwałą izolację. Już zdobył w Polsce uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów komisji konkursowych. Efektem czego są nagrody i medale przyznane na targach budowlanych.

Wybór jest prosty

SkutecznaIZOLACJA Icynene to jedyny system, który przy dużych właściwościach paroprzepuszczalnych nie jest materiałem higroskopijnym. Jest wpisany do katalogu produktów, z których mogą korzystać osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, alergię czy astmę. Jest bowiem bezpieczny i obojętny dla zdrowia. Materiał posiada pełna dokumentację techniczną oraz jest materiałem nierozprzestrzeniającym ognia, który do tego sam gaśnie i nie kapie. W czasach stale rosnących kosztów ogrzewania i chłodzenia budynków musimy zadbać o to, by nasza izolacja była skuteczna nie tylko dziś, ale także za 10, 15 czy 20 lat.

Zdolność termoizolacyjna pianek PUR

Ich zdolności termoizolacyjne sprowadzane są do wynikającej z tych badań wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Analizując materiały termoizolacyjne musimy wziąć pod uwagę zarówno ich aktualną trwałość izolacyjną, jak i tą za kilkadziesiąt lat. SkutecznaIZOLACJA Icynene jako system izolacji termicznych i akustycznych budynków pozwala na wykonanie trwałej i bezpiecznej izolacji. To lekka, półsztywna piana otwartokomórkowa umożliwiająca ograniczenie nawet do 50% kosztów ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń.

Wszechstronne użycie pianki PUR

Natryskowam pianka Icynene  jest przeznaczona do wykonywania izolacji budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz usługowych. Doskonale sprawdza się jako izolacja termiczna w konstrukcjach drewnianych dachów, ścian, stropów i ścianek działowych. Jej ważną zaletą jest paroprzepuszczalność co jest istotne bez względu na użyty materiał budowlany. Potrzebuje ona kilku sekund, aby stać się pełnowartościową izolacją. Cechuje ją doskonała przyczepność, dzięki czemu jest aplikowana bezpośrednio na deskowanie, płytę OSB, folię paroprzepuszczalną, cegłę, beton i blachę. Czas potrzebny do wykonania 400 m² izolacji to średnio 10 godzin pracy.

Światowy lider izolacji

SkutecznaIZOLACJA Icynene to system izolacji przygotowany przez kanadyjską firmę Icynene światowego lidera izolacji piankami otwartokomórkowymi. Jako jedyny system może być natryskiwany przez cały rok, nawet przy ujemnych temperaturach dochodzących do – 30 stopni Celsjusza. Jego wyjątkowość polega również na tym, że z jednorazowego natrysku można wykonać izolację grubości od 0 do 30 cm, o jednolitej strukturze i gęstości pozbawionej miejsc osłabiających skuteczność. Niepodważalną przewagą tej pianki nad zwykłymi  metodami izolacyjnymi jest eliminacja mostków termicznych w tradycyjnych oraz bardziej skomplikowanych konstrukcjach dachowych. Materiał charakteryzuje się wyjątkowym przyrostem objętości, co gwarantuje wypełnienie wszystkich szczelin oraz trudno dostępnych miejsc.

Niewątpliwie aplikacja skutecznej izolacji jest obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbardziej szczelnych metod izolacji w budownictwie, co obrazują zdjęcia z kamer termowizyjnych.

Efektywność termoizolacji

Na efektywność izolacji ma także wpływ stabilność wymiarowa. Wartości oparów cieplnych (R) izolacji podawane przez producentów opierają się na zjawisku przewodzenia ciepła. Jednak wymiana ciepła odbywa się także na drodze konwekcji. W przypadku zastosowania tradycyjnych izolacji we wnętrzu przegrody masy ciepłego powietrza przedostają się do góry, a zimnego wędrują w dół, powodując występowanie pętli konwekcyjnych, które bezpośrednio wpływają na efektywność izolacji technicznej. W przypadku zastosowania systemu SkutecznejIZOLACJI zjawisko to nie zachodzi. Nie ma więc konwekcyjnej wymiany ciepłego i zimnego powietrza. Stosowanie powszechnie przy metodzie tradycyjnej szczeliny dylatacyjnej w przypadku pianki poliuretanowej staje się zbędne.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru

Wszelkie prawa zastrzeżone © Domoterm 2018 | Polityka prywatności