Zdążyć przed zimą
z izolacją dachu.

Za nami już pierwsze przymrozki i opady śniegu. Zima to taka pora, gdy prawie wszyscy marzą o ciepłym kocu i herbacie. Nie każdy zastanawia się wtedy nad doborem odpowiedniej izolacji dachu. Tym bardziej zapomina się o ryzyku oblodzenia stropu w zimie.

A warto o tym pomyśleć. Gromadząca się tafla lodu może spowodować utratę ciepłego powietrza, przez dach ucieka z domu do 30-40% energii.

Zagrożenia związane z oblodzeniem dachu

Prawidłowo ocieplony dom to gwarancja wygody i bezpieczeństwa. Kluczowym tu elementem jest dach. Gdy o tym nie pomyślimy, zimą powstanie na nim lodowa tafla. Jak to tego dochodzi? Przez nieocieplony dach wydostaje się ciepłe powietrze. Pod jego wpływem topi się śnieg, który następnie zamarza. Lodowa powierzchnia narasta, ograniczając odprowadzanie wody. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że wycieknie do pomieszczeń na poddaszu.

Wnętrze Twojego domu zostaje uszkodzone. Ale poza tym może wystąpić w pomieszczeniach pleśń – jak wiemy, jej ulubionym “pożywieniem” jest właśnie wilgoć.

Wreszcie istnieje niebezpieczeństwo, że ciężar lodowej tafli będzie tak duży, że poważnie uszkodzi konstrukcje pokrycia dachowego. W żadnym wypadku nie można dopuścić, by oberwała się zewnętrzna tafla lodu lub sopel, mogą one spowodować poważne obrażenia u członka rodziny.

Izolacja dachu
Izolacja natryskowa i zima

Jak uniknąć oblodzenia dachu

Na szczęście można znacznie zredukować ryzyko oblodzenia dachu. Jednym ze sposobów jest użycie pianki izolacyjnej Icynene. Ten natryskowy izolator uszczelnia wszelkie luki i przerwy w konstrukcji. Skutecznie więc powstrzymuje ciepłe powietrze przed ucieczką z domu. Śnieg się nie topi, woda nie zamarza – a dach naszego domu jest bezpieczny.

Na czym polega efektywność tego rozwiązania? Pianka izolacyjna Icynene dzięki technologii natrysku tworzy jednolitą powłokę, usuwając mostki termiczne. W ten sposób ograniczamy odpływ mas ciepłego powietrza przez dach. Nie skuje go zimą lód. A co najważniejsze – ryzyko uszkodzenia stropu maleje do minimum!

Wspomnijmy jeszcze, że sam sposób aplikacji pianki pozwala na szybką i dokładną izolację. Jest to teraz o tyle istotne, że zimową porą dni są niezwykle krótkie.

Wybierając piankę Icynene, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jej atrakcyjną cenę, ale także, żywotność oraz unikalne cechy. W efekcie nawet najbardziej sroga zima nam już nie straszna!

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru

Wszelkie prawa zastrzeżone © Domoterm 2018 | Polityka prywatności