Przewaga pianki PUR nad wełną i styropianem

Czasy, kiedy największym wzięciem wśród materiałów termoizolacyjnych cieszyły się wełna mineralna oraz styropian powoli należą już do przeszłości. Nic też dziwnego – rozwój technologiczny w przemyśle ociepleniowym w ostatnich latach gwałtownie przyspieszył. Na drodze intensywnych, a także owocnych badań i doświadczeń opracowano izolator termiczny w postaci pianki PUR.

Osłona akustyczna

W parze z wyższą izolacją termiczna idzie skuteczniejsza osłona akustyczna. Dźwięki pod postacią nieprzyjemnych dla ucha drgań nie przenoszą się przez ściany do coraz to kolejnych pomieszczeń. Zjawisko zwane “transmisją dźwięku” zostaje w znacznym stopniu zahamowane.

Szybkość i niezawodność dzięki piance PUR

Poza tym górna temperatura zastosowania sięga aż 150 stopni C! W tej konfrontacji styropian nie może się z nią równać. Dzięki temu stosując piankę PUR nie trzeba już wykonywać dodatkowych zabiegów ociepleniowych. Masz gwarancję spokoju na długie lata, bo ten termoizolator odznacza się na tle innych wysokim wskaźnikiem trwałości.

Dobrze też wspomnieć o łatwości montażowej. Piankę PUR bezproblemowo się transportuje. Nasi specjaliści zapewniają szybką finalizację prac. Przy optymalizacji działań niektóre zabiegi ociepleniowe można przeprowadzić już w jeden dzień!

Skuteczna niwelacja mostków termicznych

Omówimy tu pokrótce jej zalety w porównaniu z konkurencyjnymi, wciąż jeszcze funkcjonującymi na rynku materiałami.

Warto zacząć od tego, że pianka PUR jest niezawodnym uszczelniaczem. Ze względu na swą jednorodną, solidną budowę skutecznie wypełnia wszelkie szczeliny oraz ubytki ocieplanej konstrukcji. Zarówno wełna jak i styropian ustępują jej w tym względzie wyraźnie pola. A jest to o tyle istotne, że niwelacja rozszczepień i szpar (często ledwie widocznych gołym okiem) znacznie minimalizuje ryzyko pojawienia się tzw. mostków termicznych.

Izolacja natryskowa to zysk długofalowy

Należy pamiętać, że poprzez nie z budynku wydostaje się ciepło. Żeby temu przeciwdziałać trzeba zużyć dodatkową energię na dogrzanie pomieszczeń, co naturalnie wiąże się ze wzrostem ponoszonych kosztów. Łatwo zatem wysnuć wniosek, że już w bliższej perspektywie ocieplenie obiektu pianką jest bardzo opłacalne ekonomicznie.

Zapraszamy do bezpłatnego pomiaru

Wszelkie prawa zastrzeżone © Domoterm 2018 | Polityka prywatności